Dwutygodnik społeczno-informacyjny Numer 4(4) 15 października 2006

Od Redakcji

Witam serdecznie wszystkich wiernych Czytelników. Dochodzą do mnie słuchy, że nasze grono systematycznie się rozszerza. To świetna wiadomość dla mnie i grona redakcyjnych współpracowników, na których zawsze mogę polegać. Tak trzymać! Bez współpracy i zaangażowania się w cykl powstawania dwutygodnika całego komitetu redakcyjnego nasza gazeta miałaby dużo skromniejszy wymiar a co za tym idzie, również i zasięg oddziaływania. Jeszcze raz, w tym miejscu wszystkim współpracownikom serdecznie dziękuję. Dziękuję, również naszemu webmasterowi Adze Kwolek za pomoc i sprawną współpracę przy powstawaniu kolejnych numerów naszej elektronicznej gazety.

Jest mi niezwykle miło zamieścić w tym numerze Kotwicy relację z sobotniego spotkania uczestników grupy integracyjnej dla młodzieży. Wiele z tych osób znam osobiście, niektórych dopiero niedawno spotkałam w Ośrodku Terapeutyczno- Edukacyjnym Spoza. To świetni młodzi ludzie - potowarzyszyłam im trochę z piórem i aparatem fotograficznym, żeby przygotować relację dla Czytelników dwutygodnika. Jestem miło zaskoczona - często starsze pokolenie myśli i mówi, że młodym się nie chce, że są tylko nastawieni konsumpcyjnie do życia. Jakie miłe zaskoczenie - im się chce naprawdę! Zapał i energia z jaką podchodzą do zajęć jest wyjątkowy i sprawia prowadzącym niekłamaną przyjemność. Myślę, że te warsztaty zaowocują nie tylko wiedzą teoretyczno - praktyczną dotyczącą konkretnej tematyki artystycznej – lecz przede wszystkim - bardzo silną integracją młodzieży i nawiązaniem wielu przyjaźni i kontaktów.

Tego dnia miało miejsce drugie, równie budujące spotkanie z młodzieżą – spotkanie z wolontariuszami. Agnieszka Żarnecka Prezes Stowarzyszenia Osób z Problemami Emocjonalnymi SPOZA podziękowała wszystkim za zapał i chęć zrobienia czegoś dobrego dla innych. Z radością podkreśliła fakt, że przyszło tak wielu młodych ludzi a jeszcze inni zgłosili swój akces droga mailową. Pomoc wolontariuszy jest niezwykle potrzebna a wzajemna współpraca na pewno zaowocuje wymiernymi korzyściami. Dla wolontariuszy przewidziane są rozmaite szkolenia oraz superwizje pomocne w rozwoju zawodowym i interpersonalnym.

Działanie, działanie i jeszcze raz działanie, to można powiedzieć swoiste motto zespołu specjalistów, wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w pracę Ośrodka Terapeutyczno – Edukacyjnego przy ulicy Targowej 66. W następnym numerze Kotwicy postaram się naszym Czytelnikom przybliżyć działalność oddziału Stowarzyszenia – Świetlicy Socjoterapeutycznej „Szafa” usytuowanej przy ul. Znanieckiego 12.

Grażyna Przybysz

  • Kontakt z Czytelnikami - otwarte drzwi


    Na Wydziale Psychologii UW od października 2006 prowadzone są nieodpłatne konsultacje połączone z terapią dla rodzin. Pomocy udzielają pracownicy Katedry Psychologii Społecznej przy współudziale studentów zainteresowanych terapia rodzinną. Kryteria do kierowania na terapię rodzinną to:

  • Zespół grupy filmowej wraz z prowadzącym zajęcia Józefem Piwkowskim

    Projekt Przystań

    W sobotę 14 października o godz. 1040 w ośrodku Terapeutyczno – Edukacyjnym SPOZA spotkali się uczestnicy grupy integracyjnej dla młodzieży. Zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami mogli wybrać pomiędzy czterema projektami warsztatowymi.

  • Prezes Agnieszka Żarnecka przedstawia wolontariuszom działalność Stowarzyszenia (fot. Marcin Kwolek)

    Spotkanie wolontariuszy

    14.10 w sobotę o godz. 1200 odbyło się spotkanie z wolontariuszami. Przyszło bardzo wiele osób zainteresowanych współpracą z organizacją pozarządową. Prowadząca spotkanie Prezes Zarządu Stowarzyszenia SPOZA Agnieszka Żarnecka nakreśliła zadania i obowiązki przewidziane dla wolontariuszy.

  • Z obserwacji nastolatki

    Obrazek dzisiejszego świata to między innymi: tłumy rozwrzeszczanych małolat skaczących na koncercie swojego ulubionego zespołu muzycznego, hektolitry coli wypijanej do śniadania, czy godzinne siedzenie przed MTV podziwiając ruchy Madonny.

  • Praca grupowa - dzieci tworzą mapę zdrowego żywienia

    Zajęcia stymulujące rozwój poznawczy dziecka

    Prezentacja rodzajów zajęć i metod pracy w ramach projektu Przystań. Celem zajęć stymulujących rozwój poznawczy dziecka jest między innymi:

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%