Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

ZAPROSZENIE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Emocjonalnymi SPOZA
wraz z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
serdecznie zapraszają 4 grudnia na ulicę Towarową 1
na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.


W programie przewidziane jest:

12:00 – 13:00 zwiedzanie sal wystawowych Muzeum z przewodnikiem oraz tłumaczem języka migowego

13:00 – 13:05 występ uczestników Warsztatów Muzycznych Stowarzyszenia SPOZA, którzy pod kierunkiem Andrzeja Rybińskiego, przy akompaniamencie Macieja Cugowskiego wsiądą do pociągu byle jakiego

13:10 – 14:30 karaoke z poczęstunkiem

14:30 – 15:30 zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem oraz tłumaczem języka migowego

15:30 – 16:30 występ Kabaretu PiC, który pomiędzy swoimi występami często przeznacza czas na charytatywne przedstawienia na rzecz osób mniej sprawnych.

Równolegle, od godziny 11:00, doświadczone osoby zaopiekują się najmłodszymi i zapewnią im sporą dawkę rozrywki.


 

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, jako samorządowa instytucja kultury gromadzi i przechowuje dobra kultury polskiej związane z historią kolejnictwa, jego rozwojem, aktualnym stanem i postępem technicznym w komunikacji kolejowej.

Do zwiedzania udostępniona jest ekspozycja w hali oraz na torach stacji Warszawa Główna Osobowa, w skład której wchodzą:

   - parowozy,
   - lokomotywy spalinowe,
   - lokomotywy elektryczne,
   - wagony towarowe,
   - inne: pociąg pancerny, makiety kolejowe, modele kolejowe, dokumenty, zdjęcia, kolekcja sztandarów kolejowych, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, rozkłady jazdy, tabliczki firmowe, mundury, pamiątki. Szczególną uwagę należy zwrócić na ruchome makiety kolejowe, które stanowią bardzo dużą atrakcję muzeum. Ponadto można zwiedzać wystawy stałe, jak i czasowe.

Warto również skorzystać z bogatej biblioteki, której zbiory związane są z polskim i światowym kolejnictwem oraz nabyć różne publikacje, pocztówki, zdjęcia i inne pamiątki kolejowe.

Wstęp dla osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów (należy pamiętać o zabraniu ze sobą legitymacji) jest bezpłatny. Pozostałe osoby wszystkie atrakcje mają zapewnione w cenie biletu do muzeum (10 zł bilet normalny, 6 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 wstęp wolny).

Podczas całego weekendu w Muzeum Kolejnictwa, oprócz możliwości obejrzenia ekspozycji muzealnej, poznawania historii kolejnictwa, atrakcji towarzyszących będzie można także dowiedzieć się, czym zajmuje się Stowarzyszenie SPOZA i w jaki sposób pomaga osobom z niepełnosprawnością. Będzie można również zasilić skarbonki kwestarskie Stowarzyszenia - zebrane środki zostaną przeznaczone na remont Poradni.

Dodatkowo w niedzielę Muzeum Kolejnictwa organizuje „Mikołajki z Mikołajkiem”, na które również zapraszamy całe rodziny.

 

Dziękujemy Firmie PAKMET za puszki kwestarskie! Pakmet (www.pakmet.pl) - opakowania metalowe, puszki, pudełka.

Galeria
  • Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

    Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

  • Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

    Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

  • Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

    Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%