Bezpłatne warsztaty w czerwcu dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Zapraszamy osoby dorosłe mieszkające, pracujące lub uczące się w powiecie piaseczyńskim do udziału w bezpłatnych warsztatach realizowanych w ramach projektu "Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery".

9.06.2015 r. (wtorek) w godz. 09.30-15.30
„Poznasz mądrego po CV” –
autoprezentacja w procesie poszukiwania zatrudnienia” – warsztaty z cyklu „Budujemy kapitał kariery”
Uczestnicy na podstawie analizy swojej dotychczasowej ścieżki edukacyjnej sporządzą bilans własnych kwalifikacji i umiejętności, a następnie nauczą się, w jaki sposób przedstawić je w życiorysie zawodowym funkcjonalnym oraz liście motywacyjnym tak, aby podkreślić swoje atuty i zainteresować nimi przyszłego pracodawcę.
Cel warsztatu/spotkania:
• Zwiększenie pewności siebie uczestników warsztatów.
• Identyfikacja oraz sporządzenie bilansu kwalifikacji, umiejętności oraz mocnych stron uczestnika przydatnych w procesie świadomego poszukiwania pracy
• Identyfikacja obszarów wymagających rozwoju – dalszej edukacji
• Poznanie zasad i nabycie umiejętności pisania kompetencyjnego życiorysu zawodowego skupiającego się na mocnych stronach kandydata
• Poznanie zasad i nabycie umiejętności pisania skutecznego listu motywacyjnego.

11.06.2015 r. (czwartek) w godz. 16.30-19.30
„Mapy myśli –
jak pobudzić umysł do efektywnej nauki?”
Cel warsztatu:
- zdobycie wiedzy na temat przebiegu procesów myślowych
- zapoznanie grupy z technikami tworzenia przejrzystych i skrótowych notatek w postaci map myśli
- pokazanie uczestnikom pozytywnych skutków myślenia wielokierunkowego
Każdy uczestnik będzie miał możliwość przećwiczenia na sobie prezentowanych technik oraz stworzenia swojej własnej mapy myśli.

17.06.2015 r. (środa) w godz. 09.30-15.30
„Słowo wyleci wróblem…”
Unikanie pułapek w trakcie rozmowy rekrutacyjnej jako element sukcesu w edukacji i karierze zawodowej - warsztaty z cyklu „Budujemy kapitał kariery”
Przygotowanie się do rozmowy w sprawie pracy, jest jedną z podstawowych zasad, które mogą nam zapewnić sukces w rekrutacji. Bliższe poznanie stylu działania, stosowanych narzędzi i specyfiki pracy rekrutera pozwala na zaprezentowanie się z sukcesem i otrzymanie propozycji pracy. Uczestnicy spotkania poznają proces rekrutacji od kuchni, poznają narzędzia rekrutacji i etapy rozmowy rekrutacyjnej. Zaprosimy do spojrzenia na siebie oczami rekrutera. Postaramy się, aby każdy z uczestników odpowiedział sobie na pytanie: „Dlaczego akurat ja najlepiej nadaję się do tej pracy?” Podpowiemy, co odpowiadać na trudne pytania, a co może się kryć za niewinnym zapytaniem o ulubione zwierzę lub o czas dojazdu na spotkanie. Podpowiemy jak obniżyć poziom stresu idąc na rozmowę rekrutacyjną, a także czy klucze w kieszeni płaszcza mogą być problemem w rekrutacji.
Spotkanie będzie poprowadzone przez konsultantów z doświadczeniem w działach rekrutacji i kadr.

25.06.2015 r. (czwartek) w godz. 16.30-19.30
„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić – o tym jak wydajnie zarządzać czasem”
Czas jest zasobem ograniczonym ilościowo, który nie daje się cofnąć, składować, nie można go kupić, zwielokrotnić, nie daje się niczym zastąpić i nieustannie upływa...
Warto wiedzieć jakie są Twoje priorytety, marzenia i cele oraz jak rozkładać w czasie obowiązki, by niepotrzebnie nie tracić cennych godzin. Zarządzanie czasem to planowanie i wykonywanie działań tak, żeby sukcesywnie zmierzać do obranego celu. Podczas warsztatów powiemy o tym jak wyznaczać cele, jak zarządzać czasem, a właściwie sobą w czasie. Powiemy o tym jakie procesy składają się na zarządzania czasem oraz o pożeraczach, a także o tym jak można im przeciwdziałać, żeby nie marnotrawić czasu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Galeria
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%