Bajka od Rodziców Radosnych Maluchów

Na warsztaty przychodzą bardzo mądrzy i twórczy Rodzice! Dziś wspólnie napisali pierwszą bajkę. Każda osoba pisała fragment, widząc jedynie zdanie poprzedniej. Wyszło tak pięknie, że chyba warto pisać kolejne. Aż wyjdzie cała książka. "Jajeczne mądrości".
Pewnego dnia, w pięknym, drewnianym domu pojawiły się trzy kolorowe jajka. Jajka nazywały się Kula, Gula i Pazura. Lecz bez względu na imiona, zostały one ugotowane i podane jako posiłek na śniadanie. Gdyby mieli inne imiona, ich los byłby inny. Nie zostałyby potraktowane jako potrawa.

Jedząc jajka jest się zdrowym, ponieważ jest w nich mnóstwo witamin. Owoce, to również dużo zdrowia i witamin. Trzeba je jeść zamiast słodyczy, to zdrowie dopisze zawsze i wszędzie. Pamiętaj jednak, że zawsze trzeba wybierać owoce sezonowe, np.: latem śliwki i truskawki.
Takich ważnych informacji dowiedział się mieszkaniec pierwszego jajka. Potem poszedł o wszystkim poinformować inne jajka.
Nagle nastąpił błysk, kura obudziła się, stwierdzając, że to był straszny sen. Jednak najgorsze miała jeszcze przed sobą, gdyż za chwilę zorientuje się iż jest w piekarniku. Myślała, że to, co jej się śniło, to nie prawda, ale nie spodziewała się, co ją spotka.
Czasem w życiu różnie bywa, a sny mają jakieś znaczenie. Dla każdego inne.
Ja myślę, że warto poznać kogoś nowego w swoim życiu i mieć zawsze wsparcie i pomocną dłoń. Razem być długo i szczęśliwie w zdrowiu i miłości.

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%