Laboratorium Zatrudnienia
Laboratorium Zatrudnienia - nowa edycja
Projekt realizowany od 1 kwietnia 2024 do 31 marca 2025.
Jest to trzeci rok realizacji projektu, trwającego od 1 stycznia 2022 roku do dnia 31 marca 2025 roku
Głównym celem projektu jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w wejściu / powrocie na rynek pracy.
Poprzez zintegrowane działania chcielibyśmy zwiększyć poziom zatrudnienia i integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.
Główne działania projektu, to:
- zaangażowanie osoby z niepełnosprawnością, objęcie jej Indywidualnym Planem Działania (IPD), aktywizacja społeczna i zawodowa;
- zaangażowanie pracodawców w proces zatrudniania uczestników, udzielanie wsparcia w okresie zatrudnienia zarówno w miejscu pracy czy stażu jak i poza nim;
- zwiększenie poziomu kompetencji zawodowych w wyniku organizacji staży i zapewnienia możliwości szkoleń zawodowych potrzebujących ich uczestnikom.
Projekt jest systematycznie monitorowany, przeprowadzana jest ewaluacja wewnętrzna projektu oraz coroczny audyt zewnętrzny.
W projekcie docelowo weźmie udział 210 osób
Rezultatem projektu ma być pomoc w znalezieniu zatrudnienie dla prawie 40% uczestników na okres, co najmniej 6 miesięcy.
Uczestnikami są niepracujące osoby z niepełnosprawnością z województwa mazowieckiego, będące w wieku aktywności zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które bez kompleksowego wsparcia trenera pracy mają znikome szanse na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia, a więc przede wszystkim osoby z:
- długotrwałą, chroniczną niepełnosprawnością o charakterze psychicznym,
- całościowymi zaburzeniami rozwojowymi,
- niepełnosprawnością intelektualną,
- niepełnosprawnością sprzężoną.
Osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim możemy przyjąć do 20% ogółu uczestników.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkania informacyjno-rekrutacyjne, które odbywają się w poniedziałki o godz. 14:00 na ul. Siennej 66 lok. U1 (domofon 80).
Spotkania prowadzone są przez specjalistów pracujących bezpośrednio z uczestnikami i koordynatora projektu.
Podczas spotkań przed przystąpieniem do projektu jest możliwość uzyskania szczegółowych informacji o projekcie, zadania pytań, rozwiania wątpliwości i przede wszystkim - kontaktu „na żywo” z kadrą Stowarzyszenia, która będzie z nimi pracować.
Po podjęciu samodzielnej decyzji o udziale i zgłoszeniu akcesu do projektu, kandydat wypełnia ankiety zgłoszeniowe, oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych, inne dokumenty projektowe i przedstawia orzeczenie o niepełnosprawności.
Ostatecznie o przyjęciu do projektu decydować będzie kwalifikacja do zatrudnienia wspomaganego.
Do projektu mogą zostać przyjęte osoby spełniające poniższe warunki:
- zgłaszające chęć udziału w projekcie i korzystania z przewidzianego wsparcia,
- zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego,
- posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważny dokumentu,
- oświadczające na piśmie, iż nie uczestniczą w innych pokrywających się czasowo i tematycznie projektach finansowanych przez PFRON.
HARMONOGRAM III OKRESU REALIZACJI PROJEKTU