Inspiracje - budujemy kapitał kariery

Program „Inspiracje – budujemy kapitał kariery”

Bezpłatne warsztaty i konsultacje dla młodzieży dotyczące rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

Stowarzyszenie SPOZA zaprasza warszawskie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do uczestnictwa w projekcie „Inspiracje – budujemy kapitał kariery”. Projekt ma ma na celu wsparcie młodych ludzi w podejmowaniu decyzji o podjęciu dalszej nauki lub pracy w momencie kończenia pewnego etapu edukacji. Adresowany jest do młodzieży zarówno pełno-, jak i niepełnosprawnej.

Młodzi ludzie podejmują ważne decyzje życiowe: wyboru zawodu, dalszej edukacji, pracy nie zawsze mając wiedzę o rynku pracy, zawodach przyszłości. Często te decyzje podejmowane są przypadkowo, wzorem innych kolegów lub kierując się przejściową modą. Tak naprawdę młodym ludziom nie ma kto doradzić.

Program „Inspiracje – budujemy kapitał kariery” to cykl zajęć warsztatowych dla młodzieży z zakresu aktywizacji zawodowej mających na celu przygotowanie młodzieży szkolnej do wejścia na współczesny rynek pracy, poznanie jego charakteru i wymagań, jak też poznanie siebie w aspekcie planowania kariery.

Warsztaty uzupełniane są indywidualnymi konsultacjami i spotkaniami dla młodzieży i nauczycieli.

Można skorzystać z konsultacji doradcy zawodowego, który pomoże określić predyspozycje zawodowe, z konsultacji brokera edukacyjnego, który pomoże znaleźć odpowiednia szkołę, a także zajęcia dodatkowe czy kursy oraz konsultacji psychologa, który wspomoże w poznawaniu własnych zdolności, potrzeb, wartości i zainteresowań.

Wszystkie zajęcia i konsultacje prowadzone są nieodpłatnie. Serdecznie zapraszamy.

Szkoły zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt pod adresem poradnia@spoza.org.pl lub tel. 504-62-33-74.

Projekt jest finansowany ze środków Biura Edukacji Miasta st. Warszawy.

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%