Zakończenie projektu "Broker Edukacyjny budujemy kapitał kariery"

Dobiegł końca projekt "Broker Edukacyjny – budujemy kapitał kariery" realizowany przez Stowarzyszenie SPOZA na terenie powiatu piaseczyńskiego w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Piasecznie.
Główny celem Projektu było zachęcenie osób dorosłych do podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności poprzez podejmowanie dalszego kształcenia. Brokerzy edukacyjni w ramach świadczonego doradztwa indywidualnego pomagali w wyborze kierunku, rodzaju i poziomu kształcenia zgodnego z potrzebami i możliwościami uczestników. Ustalali także indywidualną ścieżkę edukacyjną uwzględniającą potrzeby i wymagania rynku pracy oraz wybierali i nawiązywali kontakty z najlepszymi i sprawdzonymi instytucjami szkoleniowymi.
Od kwietnia 2014 do sierpnia 2015 roku z bezpłatnych konsultacji udzielanych przez brokerów skorzystało ponad czterysta osób zamieszkałych, uczących się lub pracujących na terenie powiatu piaseczyńskiego. Ponad 30 procent z nich zdecydowało się na podjęcie różnych form dalszego kształcenia.
Ponadto w ramach Projektu zostało zorganizowanych ponad pięćdziesiąt spotkań grupowych, tj. warsztatów (cykle: I krok i Budujemy kapitał kariery), spotkań informacyjnych oraz targów edukacyjnych, podczas których uczestnicy mogli m.in. dowiedzieć się jak skutecznie przedstawić swój potencjał w dokumentach aplikacyjnych, jak dobrze zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej i w jaki sposób unikać pułapek rekrutacyjnych. Duża część warsztatów i spotkań dotyczyła także tematyki rozwoju osobistego i nabywania umiejętności społecznych, takich jak: skuteczna komunikacja, autoprezentacja, zarządzanie zmianą itp. W poradach grupowych uczestniczyło ponad dwieście osób.
Należy też dodać, że Stowarzyszenie SPOZA było też inicjatorem i głównym organizatorem cieszących się zainteresowaniem dużych lokalnych targów edukacyjnych "Poznaj ofertę szkół językowych i policealnych" (wrzesień 2014) oraz "Rozwijaj się – Piaseczno po godzinach" (luty 2015).
Brokerzy edukacyjni regularnie uczestniczyli też w targach pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie. Projekt "Broker Edukacyjny – budujemy kapitał kariery" był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%