Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, spotkania informacyjne i doradztwo edukacyjne

W styczniu 2015 r. zapraszamy osoby dorosłe mieszkające, pracujące lub uczące się w powiecie piaseczyńskim do udziału w spotkaniach realizowanych w ramach projektu "Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery".

8.01.2015 r. (czwartek) w godz. 16.30-19.30
„Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli jak czytać ogłoszenia rekrutacyjne” – spotkanie informacyjne
Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie rodzaje ogłoszeń rekrutacyjnych pojawiają się na rynku pracy, portalach rekrutacyjnych i tablicach ogłoszeń. Powiemy co kryje się za najczęstszymi sformułowaniami w ogłoszeniach, jak „praca w młodym, dynamicznym zespole” czy „płaca adekwatna do osiąganych wyników”. Wskażemy pułapki marketingowe u nierzetelnych ogłoszeniodawców, uczulimy na niebezpieczeństwa związane z odpowiadaniem na podejrzane ogłoszenia.
Spotkanie będzie poprowadzone przez konsultantów z doświadczeniem w działach rekrutacji i kadr.
"Pierwszy krok" - cykl warsztatów motywacyjnych

13,14, 20 i 21 stycznia 2015 r. (wtorki i środy) w godz. 10.00-16.00
Cykl składa się z czterech warsztatów. Każde kolejne spotkanie nawiązuje do poprzedniego, dlatego sugerujemy udział we wszystkich spotkaniach.
Program warsztatów:

Część I "Mowa jest srebrem…”
Komunikacja interpersonalna zwiększająca szanse sukcesu w edukacji i karierze zawodowej
Podczas trwania warsztatów uczestnicy odkryją jak wiele nieporozumień i niepowodzeń, prywatnych i zawodowych, wynika z nieumiejętnej komunikacji. Nauczą się, w jaki sposób lepiej radzić sobie w relacjach interpersonalnych oraz poznają formy komunikacji.

Część II „Moja wiedza moją wizytówką”
Sposób prezentowania swojej wiedzy, umiejętności i doświadczenia w CV zwiększające szanse sukcesu w edukacji i karierze zawodowej.
Uczestnicy na analizując swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i edukacyjne sporządzą bilans własnych mocnych stron i umiejętności. Nauczą się, w jaki sposób przedstawić je w życiorysie zawodowym funkcjonalnym tak, aby zainteresować nimi przyszłego pracodawcę.

Część III „Jak Cię widzą, tak cię oceniają”
Techniki autoprezentacji zwiększające szanse sukcesu w edukacji i karierze zawodowej.
Bazując na wiedzy o technikach komunikacji oraz na bilansie swoich mocnych stron i umiejętności uczestnicy przygotują się do zaprezentowania swojego potencjału w kontaktach interpersonalnych.

Część IV „Słowo wyleci wróblem…”
Unikanie pułapek w trakcie rozmowy rekrutacyjnej jako element sukcesu w edukacji i karierze zawodowej.
Ostatni warsztat będzie podsumowaniem wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie całego cyklu. Oprócz informacji przydatnych w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, uczestnicy będą mogli przećwiczyć z rekruterami scenki z rozmowy kwalifikacyjnej. Uwaga: kolejność zajęć może ulec zmianie w zależności o potrzeb grupy. Twój udział w cyklu „Pierwszy krok” może być naprawdę pierwszym krokiem w stronę wymarzonej kariery edukacyjnej i zawodowej.

Informacje i zapisy: tel. 505 052 514, e-mail: broker.edu@spoza.org.pl
Projekt "Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%