II Targi Pracy „Z ochotą do pracy 2009”

Na podst. artykułu Moniki Wypart

2 czerwca 2009 odbyły się targi pracy zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Ochota w Hali Sportowej OSiR przy ul. Nowowiejskiej 37b. Swoje oferty zatrudnienia zaprezentowało 25 firm, stowarzyszeń i agencji pośrednictwa pracy. Na bezrobotnych i poszukujących pracy czekały oferty zatrudnienia, m.in. w takich firmach jak: Eurest Poland, Sodexo, Nordea Life & Pension, CHI Polska. Pracodawcy poszukiwali pracowników do usług porządkowych, księgowych, doradców gospodarczych, pracowników gastronomii, budowlańców, specjalistów telekomunikacji, handlowców i sprzedawców. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy, na którym można zapoznać się z konkretnymi ofertami pracy, m.in. na stanowiskach sprzedawców, przedstawicieli handlowych, kasjerów i pracowników produkcji.

 Nie zabrakło także organizacji wspierających zatrudnienie osób niepełnosprawnych, takich jak: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym czy Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Emocjonalnymi "SPOZA". - Tak naprawdę staramy się pomóc każdemu, kto zgłosi się do nas po pomoc. Także osobom niepełnosprawnym ruchowo - mówi Grażyna Przybysz ze Stowarzyszenia "SPOZA". - Rozpoczynamy zwykle od rozmowy z psychologiem, bo czasem przy pierwszym kontakcie osoby nie sygnalizują głównego problemu. Mówią, że szukają pracy, ale potem wychodzą poważne problemy rodzinne, czy mieszkaniowe - dodaje.

Stowarzyszenie "SPOZA" czeka również na młodzież ucząca się i tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. W ramach projektu „Na starcie” proponuje pomoc specjalistów przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub znalezieniu pierwszej pracy.

http://www.mmwarszawa.pl/4540/2009/6/2/ii-targi-pracy-z-ochota-do-pracy?districtChanged=true

Galeria
  • II Targi Pracy „Z ochotą do pracy 2009”

    II Targi Pracy „Z ochotą do pracy 2009”

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż 1%